Sağlık ve İlaç

Sağlık sektörü; hastahaneler, poliklinikler, doktor uygulamaları, eczaneler, uzun süreli bakım merkezleri ve yaşlı bakım evleri gibi hastalara doğrudan bakım sağlayan kuruluşlardan ve bireylerden oluşur.

Sağlık endüstrisine ürün ve hizmet tedariki sağlayanlar arasında, ilaç şirketleri, tıbbi cihaz üreticileri, özel hastahaneler, tıbbi test ve tahlil hizmetleri sağlayan çok sayıda şirket bulunmaktadır. Sektör, çok sayıda ARGE faaliyetiyle de öne çıkmaktadır.

Türkiye, sağlık ve ilaç sektöründe yüksek yatırım potansiyeli, gelişmiş altyapısı, nitelikli insan kaynakları ile son yıllarda yerli ve uluslararası yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Sağlık sektörüne yapılan yatırımlar ile birleşme ve satın almalar da sektördeki ilerlemeye önemli katkıda bulunmuştur.

Türkiye’nin sektörde sunduğu hizmet kalitesi ve fiyat avantajı nedeniyle, yurtdışından Türkiye’ye çok sayıda insan “sağlık turizmi” amacıyla ziyarette bulunmaktadır.

ELİT olarak, sektörde faaliyet gösteren şirketlere, yatırım teşvik ve ARGE faaliyetleri, yabancılara sunulan sağlık hizmetleri ve benzeri hususlarda müşterilerimize danışmanlık ve denetim desteği sağlamaktayız.